T.C. Helal Akreditasyon
Sorularınız İçin Tıklayın
Sorularınız İçin

+90 (312) 939 08 00

M.K. Atatürk

Benzer Başlıklar

  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. 23 Mart 2023

HAK ve Uluslararası Helal Turizm Derneği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

 

Helal kalite altyapısında yerli ve yabancı paydaşlarla iş birliğini geliştirerek helal kalite altyapısının gelişimine katkı sunmayı hedefleyen Kurumumuz ile uluslararası düzeyde helal turizm sektörünü temsil etmek üzere faaliyet gösteren Uluslararası Helal Turizm Derneği (IHATO) arasında turizm alanında helal kalite altyapısının güçlendirilmesine yönelik iş birliği protokolü 22 Mart 2023 tarihinde Kurumumuz ev sahipliğinde imzalandı.

İmzalanan iş birliği protokolüyle yurt içi ve yurt dışında helal belgelendirme ve helal akreditasyon konularında farkındalığın artırılması, helal belgeli ürün ve hizmet alanlarında yetişmiş personel kapasitesinin artırılması, kurumsal kapasitenin geliştirilmesi ve kurumlar arasında bilgi, eğitim ve tecrübe paylaşımı sağlanması hedeflenmektedir.

İş birliği protokolü kapsamında önümüzdeki dönemde; helal kalite altyapısı unsurlarına ilişkin turizmsektöründeki farkındalığı arttırmak ve paydaşların kapasitelerini geliştirmek amacıyla hizmet sağlayıcılara yönelik bilgilendirme seminerleri, eğitimler vb. etkinlikler düzenlenmesi planlanmaktadır.