T.C. Helal Akreditasyon
Sorularınız İçin Tıklayın
Sorularınız İçin

+90 (312) 939 08 00

M.K. Atatürk
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. 13 Ağustos 2020

Helal Akreditasyon Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavına Katılmaya Hak Kazananlara İlişkin Duyuru

Değerli Adaylarımız,
 
Bilindiği üzere; 27/07/2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan “Helal Akreditasyon Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı İlanı”nda belirtilen şartlar çerçevesinde, öğrenim dalları itibarıyla başvuruda bulunacak adaylardan istenilen belgeleri 04 – 11 Ağustos 2020 tarihleri arasında Kurumumuz Personel ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına (Mustafa Kemal Mahallesi 2120.Cadde No:12 06530 Çankaya/ANKARA) elden veya posta yolu ile ulaştırmaları istenilmiştir.

Adayların belge teslim süreci 11 Ağustos 2020 tarihinde saat 18:00 itibariyle tamamlanmış olup, anılan ilanda belirtilen öğrenim dalları (Grup) içerisinde yer alan Grup 1-İlahiyat Fakültesi ve Grup 4 -Veteriner Fakültesi bölümlerinden başvuru şartlarını sağlayan aday bulunmamaktadır.

Bu kapsamda, ilgili mevzuat gereği ve ilan metninde de belirtildiği üzere; Giriş sınavına, öğrenim dalları itibarıyla alınacak uzman yardımcısı sayısı kadar başvurunun olmaması hâlinde kadro ve ihtiyaç durumuna göre öğrenim dalları arasında sayısal belirleme ve değişiklik yapma yetkisi Helal Akreditasyon Kurumuna aittir.” Helal Akreditasyon Kurumu Yönetim Kurulu Başkanlığı Makamından alınan Onay çerçevesinde, Kurumumuzda öğrenim dalları itibarıyla istihdam edilecek Helal Akreditasyon Uzman Yardımcısı sayısı aşağıda belirtilen şekilde değiştirilmiştir.

TABLO 1: Öğrenim Bazlı Kontenjan Sayıları

Grup No KPSS
Puan Türü
Öğrenin Dalları Kontenjan Sayısı
(İLAN)
Kontenjan Sayısı
(GÜNCEL)
1 KPSS P3 İlahiyat Fakültesi bölümünden mezunu olmak. 2 -
2 KPSS P1 Gıda Mühendisliği lisans programından mezun olmak. 2 4
3 KPSS P1 Kimya Mühendisliği lisans programından veya Fakültelerin Kimya bölümünden mezun olmak. 1 2
4 KPSS P1 Veteriner Fakültesi bölümünden mezun olmak. 2 -
5 KPSS P34 Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Küresel ve Uluslararası ilişkiler, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Toplumsal ve Siyasal Bilimler lisans programlarının birinden mezun olmak. 1 2
 

Helal Akreditasyon Uzman Yardımcılığı giriş sınavına başvuran adaylardan 2018 veya 2019 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) ilgili puan türünden en az 80 almış olmak kaydıyla en yüksek puandan en düşük puana sıralama yapılması suretiyle giriş sınavına (sözlü) öğrenim dalları itibarıyla katılmaya hak kazanan adayların sınav tarihlerini gösterir liste ekte yer almaktadır.

 
 
Grup No KPSS
Puan Türü
Öğrenin Dalları LİSTE
2 KPSS P1 Gıda Mühendisliği
3 KPSS P1 Kimya Mühendisliği veya Kimya Bölümü
5 KPSS P34 Uluslararası İlişkiler

 

Sınava girmeye hak kazanan adayların isimlerinin karşısında belirtilen tarih ve saatte, Helal Akreditasyon Kurumunun “Mustafa Kemal Mahallesi 2120.Cadde No:12 06530 Çankaya/ANKARA” adresinde yer alan hizmet binasında hazır bulunmaları gerekmektedir.

Adayların sınava girerken “Nüfus Cüzdanı” veya “T.C. Kimlik Kartı” veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

İlgililere duyurulur.
 
Bilgi Alınacak Telefon Numaraları:
 
(0312) 939 08 00 / 0883 - 0826